שינוים כלכליים והשפעתם על שוק הנדלן במגזר המסחרי

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינויים מרחקי לכת בעולם הנדל”ן ובפרט בעולם של נדל”ן מסחרי.

 בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינויים מרחקי לכת בעולם הנדל”ן ובפרט בעולם של נדל”ן מסחרי. השינויים נובעים גם מהעובדה שהמחירים בשוק השתנו ותנאי השוק בכלל השתנו אך יתרה מזו בגלל שהמצב הכלכלי השתנה מה שהוביל לשינויים מרחיקי לכת בתחום של הנדל”ן

במאמר זה נתייחס לשינויים הכלכליים שהתרחשו והשפעתם על שוק הנדל”ן המסחרי. מן הסתם השינויים בשוק משפיעים כתגובת שרשרת גם על ענפים אחרים, כולל נדל”ן למגורים אך אנחנו נתייחס בעיקר לנדל”ן המסחרי שהוא ענף מרתק ובעל חשיבות עצומה לגלגלי הכלכלה. כמו כן נתייחס להשפעה של יס פליז על השוק.

בשביל להבין מה קרה בשוק הנדל”ן המסחרי, נסביר תחילה אילו שינויים כלכליים יכולנו לראות בשנים האחרונות ויתרה מזו, אילו שינויים התרחשו בשטח בצורות שונות, אשר השפיעו על המצב.

שינוי ראשון ובולט, עלייה חדה במחירי נדל”ן הן למגורים והן לנכסים. השינוי נובע מהרבה סיבות כשהעיקרית היא, היצע מאוד נמוך של נדל”ן בעוד הביקוש בשוק עלה. זה הוביל לידי כך שמחירי השכירות ומחירי הנכסים עצמם עלו.

עליית המחירים הביאה עמה שתי תופעות, הראשונה, יותר ויותר רשויות מקומיות החליטו לעצור את התהליך במהלכו דירות פרטיות הפכו למשרדים. מה שאילץ את בעלי המשרדים לחפש נכסים אחרים. השינוי הזה לא הושלם והוא לא מלא, אך הוא בהחלט משפיע.

שנית, עליית המחירים גרמה גם לעלייה במחירי אחזקת הנכס, לא רק שכירות אלא התחזוקה שלו, מה שאילץ בעלי משרדים להחליט אם לשלם מחירים גבוהים או לעבור למקומות אחרים.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה אחרת של שינוי. יותר ויותר ערים ויישובים, בעיקר בפריפריה של תל אביב, הקימו מרכזי עסקים חדשים, בנייני רבי קומות למשרדים. עליית המחירים הוציאה אנשים מתל אביב וכן ממרכזי הערים למקומות שנתפסים כזולים יותר אך מעבר לכך, ערים רבות מעודדות בנייה לעסקים, מאחר וזה בנייה משתלמת מבחינה כלכלית (לא רק תשלום מסים אלא גם בנייה סביבה עסקית אשר מייצרת מקומות עבודה ומכניסה כסף רב לרשות המקומית)

האינטרנט, נדל”ן מסחרי  ואיך קשורה לזה יס פליז

שינוי נוסף שאנחנו עדים לו, הוא כמובן האינטרנט. יהיו שיטענו שהאינטרנט הביא לפגיעה בנדל”ן המסחרי מאחר ועסקים רבים החליטו לשים סוף למשרדים פיזיים דרכם הם עבדו ועברו לקיום וירטואלי ברשת. זה נכון אך זה בשוליים. האינטרנט דווקא תרם לנדל”ן מסחרי.

ראשית הוא תרם בכמות המידע שהוא מספק על התחום. החל מאתרי חדשות וכלה באתרי תוכן מקצועיים. אנחנו מוצאים לא מעט דרכים ללמוד היום על העולם של נדל”ן מסחרי, מגמות בתחום ומחירים ועוד.ץ

נקודה נוספת, כיום באמצעות האינטרנט אנחנו יכולים למצוא מנגנונים של השוואת מחירים בתחום הנדל”ן, למשל יס פליז שמציע שירות כזה לכל מי שמחפש נדל”ן מסחרי להשכרה או לרכישה. כל מה שצריך לעשות זה למלא פרטים ואתם כבר תקבלו הצעות מחיר לפלאפון, זה חוסך זמן והופך את תהליך ההתמקחות עם הצד השני להרבה יותר יעיל מאש

avishy10
Author: avishy10

כיצד לרכוש או לשכור נכס נדל”ן
השקעות נדלן בנכס מגורים או מסחרי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן