שיווק כבידור – הדבר הגדול הבא בשיווק ובמרכזי קניות?

מאת רנדי ווייט, CSM
מנכ”ל White Hutchinson Leisure & Learning Group

השיווק כבידור (Retailtainment) הוא הרעיון של הוספת בידור וחוויות בילוי לתמהיל השיווק. המגמה החלה לפני מספר שנים, אך התפשטותה הואצה במהלך המשבר הכלכלי, כשמשווקים, מרכזי קניות וקניונים חיפשו באופן נואש אחר דרכים להמציא את עצמם מחדש כדי למשוך אליהם את ‘הצרכן החדש’. כפי שכבר דנו בגיליונות קודמים, ציבור הצרכנים החדשים מצמצם את הוצאותיו ומתמקד פחות ופחות בקניית חפצים. הערכים והרגלי ההוצאה החדשים שלהם עוצבו בתקופת המיתון הגדול ועל פי התחזיות, הם עתידים להישאר עמנו הרבה לאחר שהמיתון יסתיים. בעיה נוספת היא, לפחות בארה”ב, הכמות הגדולה מהנדרש של שטחי מסחר.

שטחים אלה מסתכמים בכ-2.13 מ”ר של שטחי מרכזי קניות ו-4.26 מ”ר של שטחי מסחר כוללים לכל גבר, אישה וילד במדינה, נכון לאפריל 2009, בהשוואה לממוצע של 0.213 מ”ר שטחי מרכזי קנייה לנפש ב-27 המדינות באיחוד האירופי, כאשר נורווגיה היא המדינה האירופית שבה שטח זה הוא הגדול ביותר לנפש (0.65 מ”ר).

ניתחנו את ההוצאות בארה”ב לשנת 2008, כפי שדווחו ב’סקר הוצאות הצרכן’ שפורסם על ידי ‘הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה בנושאי עבודה’.

בשנת 2008, הסתכמו ההוצאות של היחידה הצרכנית הממוצעת ובה 2.5 נפשות, ב-50,486 דולר. מסכום זה הפחתנו הוצאות אשר בדרך כלל אינן נגרמות בחנות, במסעדה או במתקן בילוי: דיור, ביטוח, שירותי רפואה, חינוך וכיו”ב. התוצאה שהתקבלה היא ההוצאה השנתית המסחרית לכל אדם בארה”ב שהסתכמה ב-6,513 דולר. כיום, האינטרנט נהנה מנתח של כ-6% מכלל ההוצאה המסחרית של ציבור הצרכנים. דבר זה מותיר בממוצע הוצאה לנפש של 1,431 דולר לכל מטר רבוע של שטחי חנות, הרבה מתחת לנפח המכירות הנדרש לתמיכה בעלות התפוסה של שטחים במרכזי קניות ובחנויות. גם אם נביא בחשבון את ההוצאה של תיירים מחו”ל, עדיין לא נגיע לרמת הוצאה שדי בה כדי לתמוך בהיקף השטחים המסחריים שיש כרגע בארה”ב. ללא ספק, יש באמריקה חנויות וקניונים במספר הגדול מיכולת התמיכה של ההוצאה הכוללת של תושבי המדינה.

היקף השטחים הפנויים בארצות הברית הממתינים לאכלוס גדל באורח דרמטי בתקופת המיתון ובשנים הקרובות צפוי לגדול עוד יותר. וכאשר מדובר במשיכת קונים, חנויות הכלבו איבדו את הבכורה שלהן כגורמים העיקריים המושכים קונים לקניונים. מהנתונים שפרסם ידיעון Fox Real Estate Advisoryעולה כי כיום, חנויות הכלבו אחראיות ל-25-30% בלבד מתעבורת הקונים הכוללת בקניונים, פחות ממחצית השיעור שנרשם בשנות השמונים (70%). ברבים ממרכזי הקניות ובשיווק הקמעונאי המצב נראה רע.
משום כך, הוספת בידור וחוויות בילוי לתמהיל השיווק הקמעונאי הופכת לאחת הדרכים שבעזרתן מצליחים משווקים ומרכזי קניות לייצר תנועת קונים בקרב קהל הצרכנים שרוכש פחות סחורות כשלעצמן. להלן כמה דוגמאות (מיני רבות) שהחברה שלנו עוקבת אחריהן בעניין:
 
 
 
עוגני בידור
מאז הולדת הקניון, בשנות ה-50 של המאה הקודמת, רק לעתים נדירות ביותר (למשל, במגה-קניון הנקרא Mall of America) יכולת למצוא נקודות בידור ובילוי בקניונים ובמרכזי קניות, למעט אולם קולנוע, אולמות של מכונות משחק או תצוגות אופנה.
בספרו Going Out: The Rise and Fall of Public Amusements מציין דייויד נסאו כי בשנים 1895 עד 1920, נבנו במרכזי הערים של אמריקה אולמות קולנוע עתירי קישוטים, גני שעשועים עירוניים ונקודות בילוי אחרות, דבר שהפך גם ערים ‘קשוחות’ ל”מרכזי זוהר נוצצים של הנאה ובילוי חברתי’. בחלוף מאה מאותה תקופה, מתחיל דבר דומה להתרחש בקניונים ובמה שהופך בהדרגה למודל להחלפתם – ‘מרכזי סגנון חיים’ באוויר הפתוח.
קשה להגדיר במדויק את העיתוי שבו החלו מפתחים להכיר בעובדה שמקומות בילוי, שבעבר היה מקובל שהם עומדים בפני עצמם, יכולים להוות עוגן בקניונים שאינם קניוני ענק. (קניון Mall of Americaכמו גם קניון West Edmonton Mall, שהם שני קניוני הענק של אמריקה, נעזרו מלכתחילה בעוגני בידור/בילוי, כולל גני שעשועים מקורים). אחת הדוגמאות המוקדמות להתפתחות מגמה זו היא קניון White Flint Mallשבנורת’ בת’סדה, מרילנד. מראשית שנות ה-90 והלאה, החל קניון White Flint לדעוך, עם סגירת חנות הכלבו מרשת I. Magnin וחנויות נוספות. לכן הוחלט להכניס לתחומי הקניון גן שעשועים Discovery Zone לילדים; חנות ענק של Borders, שבה המבקרים לא רק קוראים ספרים ונהנים מקפה, אלא מתאספים לעשרות אירועים מיוחדים מדי חודש, כולל הופעות של כותבים ומוזיקאים; ועוגן הבידור הגדול ביותר – או שמא נאמר מזון כבידור (eatertainment), מרכז מזון ובילוי מרשת Dave & Buster’s בשטח של קרוב ל-5,600 מ”ר ובו מסעדות, משקאות ובידור למבוגרים. דיירים אלה, יחד עם מסעדות כמו Cheesecake Factory, הפכו את הקניון הגווע להצלחה. במובנים רבים, השינויים שאירעו בקניון White Flint לפני קרוב ל-15 שנים, היו האות שבישר על המגמה שאנו חוזים בה היום.
קניון White Flint
הנה מספר עוגני ‘שיווק כבידור’ שאנו עוקבים אחריהם:
v     Grapevine Mills Mallבאזור דאלאס-פורט וורת’ רבתי מוסיף Lego Discovery Centreבשטח של 3,700 מ”ר ובעלות של 12 מיליון דולר, וכן מגרש מיני גולף בשטח של כ-900 מ”ר העשוי מקוביות לגו. Lego Discovery Centre ייבנה על פי המודל של המרכז השוכן במרכז סגנון החיים הנקרא The Streets of Woodfieldבאזור שיקאגו רבתי. בין עוגני הבידור הקיימים ב-Grapevine Millsנמנים מוסדות כמו GameWorksPolar Ice House(החלקה על קרח), קולנוע AMC ומשטח גלגיליות.
v     Merlin Entertainment, הבעלים של Legoland ושל מרכז Legoland Discovery Centre, זוכה עכשיו לחיזורים מצד קניונים בזכות Sea Life Aquariums. האתר הראשון בארה”ב נפתח ב-Legolandבקרלסבאד שבקליפורניה והשני ייפתח ב-2010 בקניון Arizona Millsבעיר טמפה שבאריזונה. מדובר במתקן בשטח של כ-2,500 מ”ר ובעלות של 15 מיליון דולר.
הקניון הצהוב של MetroCentre, הנקרא MetroCentre Qube, בגייטסהד שבבריטניה, מוסיף אחד מסוגי הבילוי הלוהטים ביותר, מרכז בידור בשטח של כ-3,500 מ”ר המבוסס על באולינג ונקרא Namco Funscapeובו 18 מסלולי באולינג תקניים, מסלול מכוניות קרטינג (שעל פי הדיווחים הוא המהיר ביותר באירופה), שולחנות ביליארד, בית קפה, משחקייה ‘רכה’ לילדים ואולם של מכונות משחק. המרכז בגייטסהד יהיה מתקן הבילוי ה-11 של Namco בבריטניה,
וה-Funscape הראשון של החברה במדינה זו. גם ב-MetroCentre Qubeצפויה הוספה של בית קולנוע מרשת Odeonעם מסך 3D ואולם IMAX.
Funscape בקניון MetroCentre Qube בבריטניה
באולינג
בריטניה אינה בודדה במגמה זו של הוספת מרכזי בילוי מעורבים ומבוססי באולינג בקניונים ואף אולמות באולינג יוקרתיים יותר. מגמת הבאולינג היוקרתי החלה, למעשה, לפני כשש שנים בארה”ב; אחד החלוצים בשטח זה הייתה רשת Lucky Strike Lanes, המפעילה כיום 18 אתרים. זיהינו לפחות תריסר קניונים ומרכזי סגנון חיים באמריקה שהוסיפו באולינג מעורב ויוקרתי לתמהיל הדיירים שלהם בתחום הבידור, כולל Lucky Strike Lanes300SplitsvillePin-Up Bowlו-iPic.
 
 
מזנוני פיצה
מרכזי בילוי בסגנון מזנון פיצה הם רעיון של ‘שיווק כבידור’ שנמצא במגמת התפשטות. שלא כמו מוסדות מרשת Dave & Buster’s או GameWorks, שקהל היעד שלהם הוא בוגרים צעירים, מזנוני הפיצה מיועדים בראש ובראשונה למשפחות עם ילדים גילאי 12 ומטה. רוב מרכזי הבילוי בסגנון מזנון פיצה נפתחו בחנויות ענק פנויות בקניונים פתוחים, בשל דמי השכירות הנמוכים. ואולם כיום, בעלי קניונים משתדלים למשוך אותם כעוגנים בפרויקטים שלהם. רשת John’s Incredible Pizza, בעלת תשעה אתרים בקליפורניה, פתחה לאחרונה יחידה בשטח של כ-4,600 מ”ר בקניון Buena Park Downtown, בבואנה פארק שבקליפורניה. ב-2010, עתידה הרשת לפתוח יחידה בשטח של כ-4,500 מ”ר בקניון Westfield Plaza Bonita Mallבעיר נשיונל סיטי שבקליפורניה.
 
אולמות קולנוע
אולמות קולנוע ממציאים את עצמם מחדש כעוגנים מעורבים הכוללים קולנוע ומסעדות ופועלים במרכזי קניות ובקניונים. iPic, שילוב בין קולנוע, מסעדה ואולם באולינג, נפתח בשנה שעברה בקניון Bayshore Town Centerבנפת גלנדייל שבוויסקונסין. E-Town, מרכז בילוי משפחתי המבוסס על באולינג בשטח של כ-5,600 מ”ר והוא כולל קולנוע, מסעדה ובר, מתוכנן להוות חלק ממרכז העיר החדש Villages at Brunswick Forestבלילנד שבצפון קרוליינה. באיגוד הארצי של בעלי בתי קולנוע מעריכים כיום כי
כ-400 אולמות קולנוע מציעים שירותי מסעדה ובר. רבים, כמו אלה הנזכרים לעיל, מרחיבים את אפשרויות הבילוי שלהם מעבר לסרטים בלבד.
 
חנויות מותג נושאיות
המוסדות המכונים ‘חנויות מותג נושאיות’ (Themed brand stores)מתחילות לצוץ כיום בקניונים. מדובר בחנויות חוויה המבוססות על מותג מוכר היטב. אחת מחנויות המותג המצליחות והמוכרות ביותר היא American Girl Place, שבה בנות ואמהות יכולות לסעוד עם הבובות שלהן, להביא את הבובות לסלון עיצוב השיער לבובות, להצטלם אתן וכמובן – לערוך קניות. מרכזי American Girl Placeפועלים כיום בקניון North Point Mallבאלפארטה שבג’ורג’יה, ב-Galleriaבדאלאס שבטקסס, בקניון The Groveבלוס אנג’לס ובקניון Mall of America במיניאפוליס שבמינסוטה.
אחת מחנויות המותג החדשות ביותר פועלת במבנה בן שש קומות, בשטח של כ-3,500 מ”ר ונקראת House of Barbieבשנגחאי שבסין. המבקרים יכולים לתכנן לעצמם בגדים בסגנון בארבי, ללמוד לשיר ולרקוד לצלילי השיר Barbie Girl, לסעוד בבית הקפה או לבקר בחדר הוורוד, הכולל בר, קריוקי, די-ג’יי ומשקאות כמו מרטיני ורוד. לרשותם שירותי ספא, עיצוב שיער ואפשרות לקנות מתוך 1,600 פריטי הביגוד והאביזרים המעוצבים בסגנון בארבי.
אזורי בידור/בילוי
בדיון על יכולת המשיכה של מרכזי בילוי ביעדי קניות, לא נוכל לפסוח על רעיון אזורי הבידור/בילוי הייעודיים, שבהם שטחי הבידור והמסעדות תופסים את רוב החלל ומושכים את רוב הקהל, לעומת הבכורה של שטחי מסחר ושיווק בקניונים ובמרכזי הקניות. חברת Cordish היא אולי הגורם המפתח המוכר ביותר לאזורי בידור/בילוי מעורבים.בין הפרויקטים של חברה זו ניתן למנות את PowerPlant & Pier IVבבולטימור שבמרילנד; Kansas City Power & Light District(מיזורי); וכן Fourth Street Liveבלואיוויל שבקנטקי. אזורי בידור/בילוי שהוקמו על ידי גורמי פיתוח אחרים כוללים את
Newport on the Leveeבניופורט שבקנטקי ו-Downtown Disneyבאורלנדו שבפלורידה.
 
בידור בחנויות
חנות Bass Pro Shops Outdoor Worldבאלטונה שבאיווה, ששטחה כ-13,500 מ”ר, היא הראשונה מבין 56 החנויות של הרשת הכוללות אזור באולינג מעוצב בסגנון ימי ובשטח של כ-1,400 מ”ר, עם 12 מסלולי באולינג תקניים, הממוקמת בחנות Uncle Buck’s Fishbowl and Grill. האורחים יכולים ליהנות מבאולינג ‘מתחת למים’. המסלולים בנויים כמו מזח בעיצוב נופי ים ובעלי חיים תת-מימיים, לדוגמה, צבי ים, כרישים וטריגונים, שאף זוהרים בחושך במהלך באולינג קוסמי. תמונות קיר בעבודת יד מציגות את חיי הים ובעלי חיים, כמו דיונון ענק בגודל של כמעט 5 מטרים משתלשלים מהתקרה.
 באזור נפרד פועל אולם ביליארד יוקרתי ומשוכלל הנקרא Black Widow Billiards Parlor, על שם שחקנית הביליארד האמריקאית ג’ינט לי, שכינויה ‘האלמנה השחורה’. האולם, המתהדר בחיפוי עץ כהה על הקירות ובאלמנטים יוקרתיים מזכוכית, כולל גם אח עם סבכה בעבודת יד, בעיצוב של אלמנה שחורה הטווה רשת קורים. לרשות הבאים שני שולחנות ביליארד לטורנירים ושעות של הנאה מובטחות לשחקנים המקצועיים.
תוספות חדשות אלה מצטרפות למאפייני ה’שיווק כבידור’ הרבים שניתן למצוא בחנויות Bass Pro, כולל מטווחים לירי בחץ וקשת, מיני מטווחים לנשק חם, תצוגות אקווריומים ומינון כבד של מסחור נושאי בשטח של 3,500 מ”ר לחפצי חן, עתיקות, תמונות, אמצעי מסגור ותצוגה ומזכרות לעוסקים בציד, דיג, מחנאות ובילוי בחיק הטבע.
מסעדת Uncle Buck’s Fishbowl & Grillמייצגת את התפיסה החדשה ביותר והמוקטנת של מסעדות ב-Bass Pro, המחליפה את מסעדות Islamorada Fish Companyהיוקרתיות יותר הפועלות ב-23 אתרי הרשת. מסעדה זו מציעה מתאבנים, כריכים, סלטים והמבורגרים, אך באופן מוזר, מעט מאוד מאכלי דגים, בהתחשב בנושא התת-מימי. בתחום זה מציעים למבקרים פופקורן שרימפס בלבד. המבורגר Big Sky Buffalo Burger יעלה לסועד 9 דולר, ואילו מנות פאניני, לחמים שטוחים ומזון מזללות פשוט מסוגים אחרים נמצאים כולם בטווח המחירים הנוחים.

רשת Bass Proאינה יחידה במגמת ה’שיווק כבידור’ בחנויות לאביזרי בילוי בחיק הטבע. בספטמבר 2008 פתחה רשת Scheels חנות בשטח של 27,500 מ”ר במרכז סגנון החיים Legends at Sparks Marina בספארקס שבנוואדה, אתר שמגלם באמת ובתמים את רעיון השיווק כבידור ומציע למבקרים חוויות בילוי שרובן אינן כרוכות בתשלום. מלבד היצע ובו המבחר הגדול ביותר בעולם של ספורט, הלבשה וציוד ספורט והנהלה תחת קורת גג אחת, חנות Scheels החדשה במרכז זה כוללת אוסף של מקומות בילוי ואטרקציות מיוחדות, כולל חשמלית ללקוחות; שני אקווריומים עצומים; פארק בעלי חיים מפוחלצים בשטח של 75 מ”ר ובגובה של 10 מ’; גלגל ענק בגובה של 20 מ’ המכיל 16 תאים; ומשחקי מטווח וסימולטורים של פעילויות ספורט (מגולף ועד כדורגל או הוקי) המאפשרים ללקוחות לבחון את כישוריהם. חנות מעדנים וממתקים מציעה מרקי גורמה וכריכים, קפה סטארבקס ופאדג’ ביתי ביותר מ-32 טעמים. ובאתר ‘שדרת הנשיאים’ אפשר לפגוש שני נשיאים מדברים בהנפשה מלאה.

גם השחקן השני בזירת המגה-חנויות בתחום הבילוי בחיק הטבע, Cabela’s, מצדיע לרעיון השיווק כבידור ומציג אקווריומים, תערוכות נרחבות של בעלי חיים מפוחלצים ומטווחי שעשוע. למעשה, כמעט 45% משטח החנות מוקדש למאפייני בילוי ותצוגות.
כבר בשנת 2000 תכננה החברה לממש רעיון חדש לחנויות צעצועים: מרכז בילוי בתשלום לילדים, עם בית קפה שקיבל את השם Totter’s Otterville. רשת Johnny’s Toys ביקשה גורם משיכה נוסף בחנות הצעצועים החדשה שלה, בשטח של כמעט 4,200 מ”ר בקאבינקטון שבקנטקי, שמטרתו הספציפית הייתה למשוך יותר משפחות ‘צווארון לבן’ המתגוררות רחוק יותר מהחנות. החלק הבידורי של מהלך השיווק כבידור הזה הצליח מאוד, עם עלייה שנתית של עד 20% בנוכחות, אולם רשתות ענק כמו וולמארט נגסו בינתיים בהיקף המכירות של צעצועים בחנות. כתוצאה מכך, הורחב Totter’s Otterville מספר פעמים במהלך השנים, עד שב-2009 תפס בית הקפה את רוב שטח החנות.
רשת Bass Pro ShopsScheelsCabela’s ו-Johnny’s Toys הן רשתות שיווק עצמאיות ואולם Adrenalinaשהיא חנות לציוד ואביזרי ספורט אקסטרים, מביאה את תפיסת השיווק כבידור שלה לקניונים. חנויות הרשת בקניונים כמו Florida Mall(אורלנדו, פלורידה) ו-Miami International Mall(דורל, פלורידה), מציעים מכונות גלים של Flowrider המעניקות חוויית גלישה אמיתית. הלקוחות מוזמנים לגלוש על הגלים תמורת 20 דולר לחצי שעה (אך נדרשים להביא עמם בגדי ים מהבית).
יש עוד שפע של דוגמאות למשווקים מצליחים שהפכו את החנויות שלהם ליעדי בילוי חווייתיים. חנות Build-A-Bear Workshop, לדוגמה, היא הרבה יותר מאשר חוויית שופינג. במקום מתקיימות אפילו מסיבות יום הולדת לילדים. רשת California Pet’sעברה לתחום השיווק כבידור ומציעה כיום ‘בקתת מסיבות’ מיוחדת בחנות הציוד והאספקה לחיות מחמד, שבה ניתן לערוך מסיבות יום הולדת שבמסגרתן לומדים הילדים על חיות מחמד והטיפול בהן ממדריכים בנושא, המציגים לפני המשתתפים עד 10 סוגים של בעלי חיים. חנות Toys “R” Us בטיימס סקוור מציגה גלגל ענק ודגם אנימטרוני של טירנוזאורוס רקס באורך של 3 מטרים.
עכשיו נראה, כי חברת וולט דיסני, המובילה בעולם בפארקי שעשועים ואתרי לונה פארק, מתכוונת להצטרף למגמת השיווק כבילוי ולערוך שיפוצים רחבי היקף ב-340 סניפי Disney Store.כל אתרי המסחור האלה ייקראו Imagination Parks ויהפכו לאתרי מיני-לונה פארק לילדים.המטרה היא לגרום לילדים לדחוק בהוריהם לבקר בחנויות, לשהות בהן יותר זמן והתקווה היא שגם לתגבר את המכירות.
חנויות אלה, המבוססות על חוויה וטכנולוגיה מתקדמת, יציעו שפע של אינטראקטיביות. באולמות הקולנוע יוכלו הילדים לצפות בקטעי סרטים שיבחרו, להשתתף בתחרויות קריוקי או לשוחח בצ’אט חי עם כוכבי ערוץ דיסני באמצעות תקשורת לוויינית. השבבים האלקטרוניים המוטבעים באריזות יפעילו מאפיינים מוסתרים. לדוגמה, ילדה שתעבור בסמוך ל’מראת קסמים’ כשבידיה כתר של נסיכה, תגרום להופעה של דמות סינדרלה במראה וזו תאמר לה דברים כמו: היום יום ההולדת שלך? בלחיצת כפתור, ניתן להדליק את התאורה בעצי פלסטיק בגובה של 4 מ’ ולגרום להם להשמיע קולות נפץ ותצוגת וידאו מוקרנת של זיקוקים. צפוי גם מרכיב של ריח; כאשר יוקרן בקולנוע קטע מהסרט החדש של דיסני ‘מזמור לחג המולד’, ייתכן שיתפשט בכל רחבי החנות ריח של עץ אשוח.
לדברי ג’ים פילדינג, נשיא Disney Stores העולמי, “העולם אינו זקוק לעוד מקומות למכירת פריטים מסחריים של דיסני – העסק עובד רק אם מדובר בחוויה”. נציגת דיסני, שון טרנר אומרת: “העניין הוא להפוך את השהות לחוויה במקום סתם לבחור צעצוע. אנו רוצים שהלקוחות ייצאו מכן בתחושה שקיבלו את חוויית דיסני המלאה. הם לא צריכים בהכרח להגיע לפארק דיסני כדי ליהנות מחוויה שכזאת; הם יכולים פשוט לגשת לקניון המקומי”.
לדברי ריצ’רד בייטס, מנהל קריאטיב ראשי בסוכנות המיתוג The Brand Union “אין כאן הפתעות. חנויות דיסני היו כמו מוזיאונים בשילוב עם חנות מתנות, בלי שום

חוויית מוזיאון. המטרה היא לגרום ללקוחות לשקוע כליל במותגים כך שזה לא סתם ביקור בחנות, אלא הם ירצו לקנות כדי לקחת אתם הביתה פיסה מאותה חוויה.”

לדברי בייטס, האתגר הוא מינון נכון של החוויה הפעילה של אינטראקציה עם המותג ושל החוויה הסבילה יותר של רכישת מוצרים. “צריך לוודא שהפעילויות יתגברו את מסרי הליבה של המותג וכי אין בהן סתם שיפור של חוויית החנות, אלא תגבור של המסר הרחב יותר של המותג”. “המטרה היא לבנות חוויית מותג שתהיה מעשירה בזכות עצמה, אך גם תתגבר את החוויה לאחר שהלקוחות יוצאים מהחנות”.
סטיב ג’ובס, מחברי דירקטוריון דיסני, סיפק גישה למידע קנייני על הפיתוח והתפעול של חנויות המותג המצליחות מאוד של חברת אפל, המפיקות מכירות בסך 50,500 דולר מכל מ”ר – הסכום הגבוה ביותר שנרשם ברשת חנויות. דיסני עשויה להשתמש בתפיסות מבית אפל, לדוגמה, תשלום בקופות באמצעות הטלפון הנייד, דגש על יצירת קהילה והתמקדות באינטראקטיביות.
למרות שאין ספק שחידוש חנויות דיסני והפיכתן ל’פארקי דמיון’ יוסיפו מנה גדושה של אינטראקטיביות חווייתית ובידור, הרי שהעניין האמיתי הוא השאלה אם יהיה בכך כדי לייצר תוספת מכירות שדי בה להצדקת ההשקעה של כמיליון דולר בחידוש של כל חנות. חנויות אפל מצליחות לא רק בזכות ההיבטים החווייתיים שלהן, אלא גם משום שהן מעניקות למבקר הזדמנות להשתמש במוצרים לפני שהוא רוכש אותם. הן משלבות אירוע קניות עם אירוע של שימוש במוצר. במובנים רבים, היבט זה יהיה רלוונטי פחות עבור דיסני.
מידע נוסף:
סרטון וידאוהמציג מסיבות יום הולדת בחנות California Pets
Embrace eatertainment or clone a dinosaur
Dinner and a movie evolves
Welcome to the world of ‘tainment
The role of entertainment in shopping centers and malls
The grounded consumer: changing the paradigm of shopping center entertainment.
 
 
 
רנדי ווייט, CSM, הוא מנכ”ל קבוצת White Hutchinson Leisure & Learning Group שבסיסיה בקנזס סיטי שבמיזורי ובדוחא שבקטאר. החברה מתמחה בסקרי היתכנות, תכנון והקמה של מקומות בידור/בילוי ופנאי מקומיים ומסייעת לבעלי מרכזי קניות, מוסדות אירוח ומשווקים בגיבוש אסטרטגיות בידור/בילוי וחינוך כבידור לנכסיהם. ניתן ליצור קשר עם רנדי בטלפון +816.931-1040, שלוחה 100 או דרך אתר האינטרנט של החברה, בכתובת www.whitehutchinson.com
avishy10
Author: avishy10

המהפכה הקמעונית הבאה
מדוע אנחנו קונים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן