נקודת ה- G

מאת: טל אהרוני

כותרת: נקודת ה- G

משנה: קשה מאד לפספס את מתחם “G סינמה סיטי” החדש במערב ראשון לציון, שבולט גם בנוף הצפוף של קניוני ראשון לציון, ואשר הפך מייד עם פתיחתו לאייקון החדש של האזור. בואו להכיר מקרוב יותר את מרכז הקולנוע, הבידור והבילוי הגדול בישראל ואת כל הסודות שמאחורי הקמתו. לא חיים בסרט

מאת: טל אהרוני

G” סינמה סיטי” הינו מרכז חדשני וייחודי, פרי שיתוף פעולה של שתי החברות הגדולות והמובילות בתחומן בישראל- ” גזית גלוב ישראל” ו- “ניו לינאו”, המפעילה בין היתר גם את סינמה סיטי גלילות. על שטח ענק של כ- 27 אלף דונם, ניתן למצוא כל סוג בילוי אפשרי – מתחום בתי קולנוע, מסעדות, בתי קפה, חנויות רבות ועוד.
ערן אמציה, מנכ”ל הסינמה ומרכזי G ראשל”צ, מספר כי הושקעו מחשבה רבה, מאמץ ולא מעט כסף, על מנת לייצר את מרכז הקולנוע, הבידור והבילוי הכי גדול והכי אטרקטיבי שיש בישראל.

“המרכז הינו מתחם בילוי במלוא מובן המילה ומאופיין בתפיסת עולם צרכנית וכלכלית ייחודית, המעמידה את הלקוח במרכז ועוטפת אותו באטרקציות מלהיבות בתחום הבילוי, הפנאי והקניות”, מספר אמציה. “העוגן המרכזי היה בתי הקולנוע, אך ידענו שעל מנת להפוך את המתחם לשוקק חיים גם מעבר לשעות פעילות בתי הקולנוע, אנו חייבים לעשות משהו שונה ומקורי. תכנונו הפנימי של המתחם השתנה מספר פעמים עד שהרגשנו שפיצחנו את נוסחת ההצלחה. במקום שדרת חנויות שגרתית, החוזרת על עצמה בקניונים רבים, יצרנו קומות מסחר ייחודיות”.

-מה ניתן למצוא בכל קומה שכזו?
אמציה: “בקומה המרכזית הקמנו שדרת מסעדות ובתי קפה מהטובים בארץ – ביניהם מוזס, ג’ירף, קפה לנדוור, טמפל בר, תרזה, ארומה ועוד. לכל מסעדה קיים אזור ישיבה חיצוני הגובל בנחל מלאכותי. את פנים המרכז הפכנו למעין רחוב פנימי ובו חנויות בוטיק קטנות.
במרכז הרחוב הפנימי מיקמנו את קופות בתי הקולנוע, כך שכל מי שמגיע לסרט חייב לחצות את קומת המסחר תוך כדי חשיפה לכל החנויות, ורק לאחר שהכרטיס ברשותו הוא עולה בדרגנוע הממוקם בצד אחד של המתחם לקומת בתי הקולנוע. בסיום הסרט הוא יורד בדרגנוע אחר הממוקם בקצה השני של המתחם. בנוסף, כיתתנו רגליים בכל אזורי הקניות המיוחדים ו”דגנו” את החנויות שחשבנו שיתאימו לתמהיל. למשל, ברחוב שינקין ראינו פינה קטנה ובה אתיופית שעושה צמות מסורתיות. אחרי הרבה מאמצי שכנוע השכרנו לה חנות קטנה והשאר היסטוריה – פידיון החנות לא יורד מ- 8,000 ₪ למ”ר. חנויות מיוחדות נוספות שהבאנו הן “יסמין”, חנות לתיקים ולבגדי מעצבים מיוחדים, “גאדג’ט”, חנות למתנות ולאביזרים הכי מיוחדים שקיימים היום בשוק, חנויות פוסטרים, תכשיטים, בובות, מתנות ועוד”.
אמציה מספר כי התלונה המוזרה ביותר שקיבל לאחר הפתיחה הייתה מחנות החיות – הם לא צפו את כמות האנשים הרבה והתלוננו “שגמרו להם האוגרים” וש”לתוכי מרטו את כל הנוצות”…

ביניים: עוגנים חזקים, בתי הקולנוע ותוכניות לעתיד

המתחם הפך תוך חצי שנה להצלחה מסחררת. אמציה מספר כי במרכז עוברים בכל סוף שבוע כ-90,000 איש, וכי רק אחד מארבעה אנשים שנכנסים למתחם רואה סרט. “שלושת האחרים מבלים במסעדות, מטיילים במתחם וקונים בחנויות”, הוא מגלה. “נתון זה טוב גם לנו וגם לבתי הקולנוע, שכן 3600 המקומות באולמות הקולנוע מלאים עד אפס מקום”.

“על מנת לחזק את היום יום”, מספר אמציה, “הכנסנו מספר עוגנים חזקים. חנות “אליטל” בגודל 1400 מ”ר פתחה את הסניף השני שלה בארץ. החנות ממוקמת בעיקר בקומת המסחר התחתונה, מוכרת מוצרי ספורט במחירים ללא תחרות, והפכה לאבן שואבת לכל תושבי האזור. בנוסף ל”אליטל” נפתחה חנות הדגל של “טויז אר אס”, אשר משתרעת על פני שתי קומות ועוצבה בהשראת החנות “טויז” בניו יורק. חודש לאחר פתיחתה החנות הייתה מספר חמש במכירות “טוייז” בעולם. בנוסף לחנויות, רצינו גם משחקיית ילדים גדולה וניהלנו מו”מ עם כל הגורמים בענף. בסופו של דבר חתמנו עם מי שהבטיח שיעשה משהו מיוחד ולא עוד ג’ימבורי פשוט. חברת “גיים זון” שנבחרה, הקימה מתחם ובו מיני באולינג משוכלל, מיני גולף ייחודי שכולו בתאורת אולטרה סגול ובעיצוב ספינת פיראטים, כשלצד אלו ג’ימבורי לקטנטנים ומשחקי מחשב מתקדמים לילדים. להשלמת האווירה עוצב המתחם בהשראת סרטי הקולנוע – החל בהדפסים על הקירות וכלה “בפארק היורה”, פארק דינוזאורים ענק שהוקם במרכז החניון החיצוני ומכיל עשרות דינוזאורים, גיבורי הסרט, שהגדולים שבהם מגיעים לגובה של בניין בן ארבע קומות”.

-ומה תוכל לספר על בתי הקולנוע?

אמציה: “גם חברת “ניו לינאו”, מפעילת בתי הקולנוע, הוכיחה שהבחירה של גזית בה השתלמה. בהשקעה של יותר מ-100 מיליון ₪ בנתה החברה מעל קומות המסחר 26 אולמות קולנוע חדישים, ממוחשבים ודינאמיים, ביניהם אולמות vip, אולמות לילדים, אולמות אימה, אולמות לזוגות אוהבים, אולם סינמקס משוכלל ועוד. מחשבה רבה הושקעה בכל פרט ופרט, החל בנוחות הישיבה והמרחק בין שורת כסאות אחת לשנייה וכלה בהדפס הכיסא ועיצוב התקרה והקירות. ילדים שייכנסו לסרט, לדוגמא, ישבו על כיסא מיקי מאוס וגם מהקירות ישתקפו אליהם כל הגיבורים האהובים. מייד בסיום העלייה לקומת הקולנוע נתקלים ברצפת זכוכית המוארת באלפי לדים בצבעים מתחלפים, עשרות פסלי דמויות מסרטים מוכרים מלווים את הקהל עד הכניסה לאולם, ומי שמתעייף יכול לנוח על ספסל לצידו של פסל של אובמה”.

-יש כבר תכניות לעתיד?

“בקרוב נוציא לפועל עוד שני פרויקטים ייחודיים”, מספר אמציה. “במרכז השטח הציבורי שבקומת המסחר התחתונה תוקם חנות אפל בתוך פירמידת זכוכית all glass”” שתתנשא לגובה של שמונה מטרים, כדוגמת חנות אפל בניו יורק. מדובר בפרויקט הנדסי מורכב ביותר שבסיומו תהיה בסינמה החנות הייחודית ביותר בארץ, אשר כמותה יש לאפל רק בניו יורק ולונדון.
בתי הקולנוע מצידם יסיימו לבנות את אולם הזכוכית. באולם זה המושבים מונחים על רצפת זכוכית שמתחתיה תהום של 14 מטרים. מתחת למושבים נפרס מסך נפרד, שתחילתו בקצהו של המסך הראשי והוא נמשך מתחת למושבים. המסך התחתון מופעל לסירוגין במהלך הסרט בהתאם לאפקטים מיוחדים, וכשהוא מופעל נוצרת תחושה שהצופה נמצא ממש בתוך הסרט עצמו. מדובר בפטנט רשום של “ניו לינאו”.

אמציה מסכם: “הצלחת המתחם שמתבטאת בפעילות של כמעט 24 שעות ביממה, מעמידה בפניי ובפני גזית אתגרים ניהוליים ותפעוליים השונים ומגוונים מקניונים סטנדרטיים, אך זה כבר נושא לכתבה נפרדת”.

בוקסה:
כותרת: חמישה דברים שבטח לא ידעתם על G” סינמה סיטי”

• מתחם “G סינמה סיטי” נבנה בצמוד למרכזים נוספים של גזית (G-ONE ו- TWO-G), בצומת הרחובות אברהם בר ושדרות משה דיין במערב ראשון לציון.

• המתחם משתרע על שטח של כ-27 אלף דונם, וכולל מתחם בתי קולנוע, שתי קומות מסחר ושתי קומות חנייה בשטח בנוי של כ-35,000 מ”ר.

• במתחם 26 בתי קולנוע, 3,600 כסאות, ו-15 מסעדות ובתי קפה.

• המרכז תוכנן להיות מרכז אזורי המיועד לכלל האוכלוסייה ברדיוס של תל אביב בצפון, באר שבע בדרום וירושלים במזרח. רדיוס זה משקף קהל יעד של כמיליון איש.

• במרכז עוברים מדי סוף שבוע כ-90,000 איש.

avishy10
Author: avishy10

מה נשים רוצות
אומנות המיקוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן