נדל”ן בישראל

תחום הנדל”ן בישראל הוא תחום דינמי ומשתנה באופן קבוע, מחירי הדירות עולים ויורדים, עסקאות נדל”ן חדשות צצות ברחבי הארץ, הביקוש לדירות עולה ויורד וכדומה. היום כל אדם חולם לרכוש פיסת נדל”ן לצרכים שונים בין אם מדובר בנדל”ן למגורים ובין אם מדובר בנדל”ן להשקעה.

תחום הנדל”ן בישראל הוא תחום דינמי ומשתנה באופן קבוע, מחירי הדירות עולים ויורדים, עסקאות נדל”ן חדשות צצות ברחבי הארץ, הביקוש לדירות עולה ויורד וכדומה. היום כל אדם חולם לרכוש פיסת נדל”ן לצרכים שונים בין אם מדובר בנדל”ן למגורים ובין אם מדובר בנדל”ן להשקעה.

מהו נדל”ן?

נדל”ן בהגדרתו הבסיסית הוא בעצם זיקה, רצון לקרקע או זיקת בעלות על קרקע. בזיקת בעלות המשקיע מקבל וזכאי לזכויות מלאות על הקרקע וכן הוא מקבל על עצמו את כל אותם הסיכונים הנלווים והאחריות. מצד שני קיימת גם זיקת חכירה, זיקה זו מתקיימת רק כאשר בעל הנכס מסכים להעביר חלק מהזכויות לדייר בתמורה לשכר דירה או תשלום שנקבע.

שוכר דירה הנו בעל זיקת חכירה בנדל”ן ומנגד בעל הדירה הנו בעל זיקת בעלות בנדל”ן.

היום, תחום הנדל”ן נמצא בתחילתה של דרך חדשה, חוקים שונים בארץ משפיעים אליו, שרים וח”כים שונים מנסים לייצב את השוק ולהשיג בו שליטה. היום ניתן לראות פרויקטים חדשים ודירות חדשות הנבנות בפריסה ארצית. פרויקטים אלו מאפשרים לבעלי דירות למכור או להשכיר את הדירות שלהם ולהפך, למבקשי דירות לרכוש דירות ולשכור אותן.

שווקים פרטיים מול שווקים ציבוריים

שוק הנדל”ן נחלק לשני שוקים עיקריים כאשר כל אדם הרוכש נכס, קרקע או פיסת נדל”ן לצורך השקעה, עליו להחליט לאיזה שוק הוא נכנס, השוק הפרטי או השוק הציבורי. כל כניסה לשוק כזה גורמת לחשיפות של הנכס ויוצרות הזדמנויות שונות לבעלי הנכסים ומשפיע על ההשקעה בנכס.

שוק פרטי – הסוג הראשון שניתן להשתתף בו הוא השוק הפרטי. בשוק זה רוכשים זיקה ישירה על נכס או מספר נכסים. בשוק זה רוכש הדירה בדרך כלל מתפעל לבד את הניהול של הנכס או נעזר בליוויי של מנהל נכסים, מתווכים וכדומה. בעל הדירה מקבל את תשלומי שכר הדירה ונהנה משינויי הערך של הדירה.

אדם הרוכש דירה ומשכיר אותה לדיירים משתתף בשוק הנדל”ן הפרטי.

שוק ציבורי – אדם הרוצה להשתתף בשוק הנדל”ן הציבורי צריך לרכוש מניה או יחידה בחברת נדל”ן הנסחרת בשוק הציבורי כגון קרנות השקעה בנדל”ן. רוכשי המניות משקיעים בחברה אשר ברשותה יש פיסות נדל”ן שונות ומגוונות הפזורות בנקודות אסטרטגיות ברחבי הארץ  כגון :בנייני מגורים ביבנה ואשדוד, מבני תעשייה באזור תעשייה קיסריה וחניונים בתל אביב.  החברה עצמה מנהלת את הנכסים עבור אותם מחזיקי מניות או היחידות של החברה ודואגת לשמירה על הנכסים ולרכישת נכסים נוספים.

השקעה בנדל”ן

השקעה בנדל”ן יכולה להיות החלטה משמעותית ורווחית מאד. נדל”ן הוא מוצר שכל אחד צריך, כל אחד מאיתנו צריך קרקע לחיות עליה או דירה לחיות בה ולכן תמיד יהיה ביקוש בשוק זה. ביקוש זה עליה במחירים ושינויים רבים בערך הנכס, דבר שבעלי הדירה נהנים ממנו. השקעה בנדל”ן נותנת אפשרות של יצירת הכנסה פסיבי, יציבה ויוצרת בסיס כספי המאפשר התפתחות עסקית וכלכלית. לתחום זה חשוב להיכנס עם כמה שיותר ידע על מנת למנוע טעויות היכולות לגרום לגרירה של חובות, קנסות והפסדים קשים של כספים.

סיכום

תחום בנדל”ן קשור באופן ישיר לכל אחד מאתנו ללא הבדלי מעמדות. עסקאות שונות של דירות וחלקות נדל”ן מתבצעות כל יום וגורמות לעוד ועוד שינויים בתחום זה. בין עם רכשת דירה להשקעה ובין עם לצורך מגורים חשוב לשמר את הנכס, לטפח אותו ולנסות לשדרג אותו כל הזמן על מנת לשמר או להעלות את הערך שלו.

avishy10
Author: avishy10

שיווק נכסים, כיצד הוא מתבצע
ההבדלים בין השקעות נדלן לצורכי מסחר בארץ לעומת ארה”ב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן