השקעות בנדלן מה אתם צריכים לדעת?

כאמור, המושג “השקעות נדל”ן” הוא רחב ומכסה רבדים רבים , יש דירות להשקעה בבית פרטיים, השקעה בנכסים מסחריים, מגרשים מסחריים ומגרשים פרטיים, השקעות נכסים בחו”ל וכו’.

כאמור, המושג “השקעות נדל”ן” הוא רחב ומכסה רבדים רבים , יש דירות להשקעה בבית פרטיים, השקעה בנכסים מסחריים, מגרשים מסחריים ומגרשים פרטיים, השקעות נכסים בחו”ל וכו’.

במאמר הזה אנו נתמקד דווקא בדירות להשקעה, מה אתם צריכים לדעת ומהם האפיקים והרווחים שניתן להשיג מנכס מסוג זה.

בחיפושים אחר דירה להשקעה בשונה מדירה למגורים, בתהליך החיפוש אנו נתמקד במספר נקודות שהם שונות בתכלית מחיפוש אחר דירות למגורים.

אנו נחפש נכס זול שניתן לקבל ממנו רווחים לתקופה ארוכה.

הרווחים יהיו מחולקים לשניים:

א. רווח משכר דירה שנקבל עבור ההשכרה של הנכס.

ב. רווח מהשבחת הנכס ומכירתו.

רווח משכר דירה– מדובר ברווח מהתשלום החודשי שנקבל משוכרי הדירה עבור שהייה ושימוש בנכס. כאמור הרווח תלוי באורך החוזה וכמה רווח נשאר לנו ביד לאחר שכיסנו את ההוצאה החודשית של המשכנתא או ההלוואה שלקחנו.

רווח מהשבחת הנכס – מדובר ברווח נטו לאחר קניית הדירה, השיפוץ ותשלום כל המיסים. הרווח יהיה לאחר שכיסינו את כל ההוצאות ומה שנשאר לנו ביד זה הרווח.

שמחפשים תשואה מהירה, כדאי לבדוק השקעה בהשבחת נכס.

לרוב אנו נחפש דירה במיקום מרכזי שאינה במצב האופטימלי למגורים תקינים.

אנו נקנה את הדירה במחיר נמוך, נערוך שיפוץ בדירה ונמכור את הדירה במחיר יותר גבוה מההשקעה השיפוץ כמובן. קרא עוד אינפורמציה במאמר זה.

חשוב לדעת שכאשר אנו קונים דירה להשקעה במטרה להשכיר אותה, חשוב לקחת בחשבון את הדיירים שאנו מעוניינים שיתגוררו בדירה. השאלות שאנו צריכים לשאול את עצמנו הם: מי הם השוכרים שאנו מעוניינים למשוך? האם מדובר במעמד סוציו אקונומי ממוצע ומעלה או מתחת לממוצע?

אז מה ההבדל אתם שואלים?

א. דירה לצעירים וסטודנטים: אם מדובר בדירות להשקעה של שותפים, סטודנטים ואנשים צעירים אזי הדירה צריכה להיות ממוקמת בקרבת מכללה או מוסד להשכלה גבוהה כלשהי.

לדוגמא ניתן למצוא היום מגמת עלייה של נדל”ן באזור באר שבע והסביבה. יש בעיר באר שבע לא מעט מוסדות אקדמיים כמו אוניברסיטת בן גוריון, מכללות, פקולטות לרפואה ועוד ועד.

הנקודה העיקרית שחשוב שנזכור שמדובר בדירה להשקעה לצעירים וסטודנטים היא שמדובר בתחלופה גבוהה וקיים סיכון קטן לנזקים בדירה, או לעזיבה מוקדמת. אין לקחת זאת כמשהו מובן מאליו, כל מקרה לגופו וחשוב להכיר את השוכרים לפני. ישנם צעירים מקסימים שלעולם לא ישאירו נזקים בדירה.

ב. דירה למשפחות: במידה ומדובר בדירה למשפחות אזי המיקום צריך להיות בקרבת בתי ספר וגנים, מרכזים מסחריים, גישה מהירה לתחבורה ציבורית, ורצוי שתהיה שכונה שקטה ולא רועשת.

כאשר אנו משכרים דירה למשפחות, ברוב המקרים יהיה מדובר בחוזים לתקופות ארוכות, בשונה מצעירים, רוב המשפחות אינן מעוניינות לעבור דירות בתדירות גבוהה לכן יש לשים לב לחוזה שנחתם ושכל צד ירשום את הדברים שחשובים לו.

avishy10
Author: avishy10

אילו דברים כלולים בתכנון וניהול מרכז מסחרי
כיצד יתבצע מחקר שוק ומתי צריך לעשות זאת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן