ההבדלים בין השקעות נדלן לצורכי מסחר בארץ לעומת ארה”ב

תחום השקעות נדלן לצורכי מסחר הוא תחום שיש להבין בו היטב, לפני שמבצעים בו צעדים חשובים. ההשקעה הכספית הגבוהה מצדיקה בהחלט בדיקה מדוקדקת של פני השטח, בטרם הקפיצה למים העמוקים. שאלה שכיחה אשר עולה בקרב המתעניינים בהשקעה בנדל”ן מסחרי

תחום השקעות נדלן לצורכי מסחר הוא תחום שיש להבין בו היטב, לפני שמבצעים בו צעדים חשובים. ההשקעה הכספית הגבוהה מצדיקה בהחלט בדיקה מדוקדקת של פני השטח, בטרם הקפיצה למים העמוקים. שאלה שכיחה אשר עולה בקרב המתעניינים בהשקעה בנדל”ן מסחרי היא האם כדאי לשים את פנינו לכיוון ארה”ב ולהשקיע שם בנכס מסחרי? במאמר הבא נעמוד על שאלת ההבדלים בין השקעות נדלן בנכס מסחרי בארץ לעומת ארה”ב.

השקעות נדל”ן מסחרי בארץ לעומת חו”ל.
•גודל השוק- כיום, שוק הנדל”ן המסחרי בישראל הינו שוק קטן ומצומצם לעומת שוק הנדל”ן  המסחרי בארה”ב וזאת  בשל ההיצע הנמוך הקיים בארץ, מדינה קטנה המשתרעת על שטח קטן בהרבה משטחה הענק של ארה”ב.
•בארה”ב מדינות רבות, ולכל אחת מהן מספר אופציות להשקעה בנדל”ן מסחרי. בנוסף לכך, ההשקעה בנדל”ן מסחרי בישראל אינה אטרקטיבית מבחינת תשואה, לאור מחירי הנדל”ן הגבוהים בארץ בשנים האחרונות. לעומת זאת, תחום השקעות נדלן לצורכי מסחר בארה”ב אטרקטיבי מאד בשנים האחרונות מבחינת התשואה.
•תשואה- כפי שנאמר, מחירי הנדל”ן בארץ וביניהם הנדל”ן המסחרי, עלו כבר לפני מספר שנים לשלב גבוה מאד בסולם ורוב הדעות מצפות לירידתם ההדרגתית בעתיד הלא רחוק.
מסיבה זאת, השקעות נדלן מסחרי בארץ אינן נחשבות לכדאיות מבחינת התשואה. התשואה המוערכת על נכס לצורכי מסחר בארץ עומדת על 3%-4% לאחר ההוצאות על הנכס (כגון: תיקונים, בלת”מים, עמלות שונות והזמן שהנכס עומד ריק. להבדיל, בארה”ב, מחירי הנדל”ן מצויים בשלב נמוך מאד בסולם ולאחרונה מסתמנת עלייה הדרגתית, מאחר ושוק הנדל”ן בארה”ב נמצא כרגע בשלב של התאוששות הדרגתית. עצם העובדה כי שוק הנדל”ן בארה”ב נמצא במצב של התאוששות מורה על כך שהנכסים המסחריים בארה”ב נמצאים בשלב הנכון ביותר להשקעה. את הנכסים לצורכי מסחר ניתן לקנות כיום בסכומי כסף מזעריים יחסית לשוויים האמיתי שלהם. התשואה המוערכת על נכס לצורכי מסחר בארה”ב עומדת בין 10% ל-15%, אם לא יותר. השקעות נדלן מסחרי בארה”ב כדאיות לא רק בשל התשואה הגבוהה על הנכסים, אלא גם בשל ההשבחה העצומה אשר ניתן למצוא בעת מכירת הנכס.
•חוקים מדיניים- קיימים  יתרונות רבים במדינות ארה”ב מלבד התשואות הפנומנליות אשר ניתן לקבל מן ההשכרה: חוקי המדינה מיטיבים מאד כלפי בעל הנכס, ולכן אם במקרה כלשהו מתעוררת בעיה עם השוכר של הנכס, קל מאד לפנות אותו באופן חוקי במעט זמן. לעומת זאת, בישראל  הזמן הממוצע לפינוי של דייר שאינו משלם הוא כ-18 חודשים, במדינות כגון אריזונה ונבאדה הזמן הממוצע לפינוי דייר שאינו משלם הוא פחות מחודש.
למרות היתרונות על פני השטח והפיתוי לרכוש נדל”ן מסחרי בארה”ב, חשוב לבדוק את הנושא היטב עם חברות המתמחות בייעוץ לגבי השקעות נדלן וניהול נכסים אלה.
avishy10
Author: avishy10

נדל”ן בישראל
אילו דברים כלולים בתכנון וניהול מרכז מסחרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן