אבטחת קניונים

קניון משמש כמרכז גדול בו מתאסף קהל רב, לקניון פתחי כניסה ויציאה רבים וכן לרוב גם פתחי כניסה ויציאה לחניון צמוד. כל אלו, יוצרים פרצות אבטחה רבות

קניון משמש כמרכז גדול בו מתאסף קהל רב, לקניון פתחי כניסה ויציאה רבים וכן לרוב גם פתחי כניסה ויציאה לחניון צמוד. כל אלו, יוצרים פרצות אבטחה רבות וכדי להתגבר עליהן ולאבטח את הקניון בצורה האידיאלית ביותר יש לשמור על קווים מנחים, על אסטרטגיית אבטחה מורכבת ועל כוח אדם מיומן ועירני.

ישנן פעילויות בסיסיות שיש לוודא כי הן מתבצעות בכל קניון במטרה לאבטח אותו. להלן חלק מפעילויות האבטחה הנחוצות בקניונים:

 1. בידוק כבודה בכניסה לקניון- מאבטחים צריכים להיות פרושים בכל כניסה לקניון ועליהם לבדוק את תיקי היד של הנכנסים ולזהות האם הם נראים עוינים או חשודים. בנוסף מומלץ שיהיה גם גלאי מתכות בכניסה ודרכו יעברו כל המבקרים, זאת בכדי לזהות בקלות כלי נשק. זכותו של השומר לערוך בידוק גופני על כל אדם הנכנס לקניון.
 2. בידוק בטחוני לרכבים בכניסה לחניון- יש לבדוק כל רכב שנכנס לחניון, לפתוח את תא המטען, לבדוק בתיקים של המבקרים וברכבם, בנוסף על השומרים לזהות נהגים חשודים.
 3. מצלמות אבטחה וחדרי בקרה- לא די במאבטחים בקניון, על הקניון להיות מרושת במצלמות אבטחה. על הצילום משגיחים בזמן אמת צוותי מאבטחים שמטרתם לזהות חריגויות, התפרעויות ותופעות חשודות ולהודיע לצוות המאבטחים הקרוב ביותר לאזור. חדרי הבקרה ישדרו בזמן אמת את המתרחש בכל פינה בקניון, וזו אחריות המאבטחים להיות ערניים לכל פעילות חשודה.התקנת מצלמות אבטחההיא מערכת אבטחה הכרחית באזור נרחב ועמוס בקהל כמו קניון, היות ואין סיכוי שקבוצת מאבטחים סבירה תוכל לראות כל אזור בקניון בכל רגע נתון. יש לדאוג להתקנת מצלמות בנקודות מפתח ובשטחים “מתים” בקניון, יש לוודא שהן מתוחזקות ופועלות כשורה.
 4. סיורים בקניון- צוותי מאבטחים יסתובבו בקניון במטרה לזהות גורמים חשודים ופעילויות חריגות. חלק מהמטרה של סיורים רגליים היא הרתעה של גורמים שברצונם להזיק.
 5. הפעלת עמדת מודיעין לציבור- מומלץ לאייש עמדת מודיעין, היא תימצא בנקודה מרכזית וכך אנשים שיבחינו בחריגה או באדם חשוד יוכלו לדווח לעמדת המודיעין. בנוסף העמדה תספק מודיעין לעוברים והשבים ותעזור לשמור על הסדר בקניון.

אבטחת קניונים היא מערך מורכב ומתקדם, שכולל תכנון מדוייק וביצוע ברמה גבוהה. לרוב חברות אזרחיות מספקות מענה לשירותים כאלה, הייתרון הוא שהן כבר מתורגלות, בעלות אסטרטגיה וכוח אדם מיומן. בעולם בו אנו חיים עלינו להיות ערניים ודרוכים בכל פינה ובעיקר במקומות ציבוריים, המכשור הטכנולוגי בחדרי הבקרה ומצלמות האבטחה תורמות רבות לעבודתם של המאבטחים.

avishy10
Author: avishy10

משרדים להשכרה
זכיינות- להיות או לא להיות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגור

תגובות אחרונות

  סגור סל הקניות שלי
  סגור מועדפים
  Recently Viewed Close
  סגור

  סגור
  Navigation
  קטגוריות
  דילוג לתוכן